Stuhia shkul pemët dhe shkatërrojnë makinat reshje te dendura dhe ere

0
73

Stuhi dhe reshje shiu kane goditur diten e sotme vendin tone po ashhtu dhe Italine. Ne Rome ka pasur ere te forte dhe shtrengata shiu ndersa ne vendin tone ka pasur reshje shiu dhe ulje temperaturash.

Mbrojtja civile rajonale kishte ngritur alarmin dhe kishte paralajmëruar banorët për motin e keq me erë, shi dhe bubullima.

Zona veriore e kryeqytetit prej orës 01:00 të natës u godit nga një stuhi e fuqishme e shoqëruar nga erëra të forta.

Në Romë, nga informacionet paraprake nuk raportohet për dëme, por nuk mund të thuhet e njëjta gjë për në zonën e Castellit.

Ndersa je jug te vendit tone era e forte ka larguar pushuesit nga plazhi