Si ti largoni njollat nga rrobat e juaja dhe ti beni te bardha si bora

0
332

Fansat e Mrs Hinch tregojnë hilen e thjeshtë për heqjen e njollave nga rrobat dhe zbardhjen e tyre si të reja – dhe e keni në kuzhinën tuaj

Të nisesh ditën me një veshje të bardhë do të jetë gjithmonë një rrezik, pasi shanset për t’u kthyer në shtëpi plot njolla në rroba deri në fund të natës janë shumë të larta (njollat nga derdhjet e pijeve deri tek spërkatjet e ushqimit).

Por për fat të mirë, fansat e zjarrtë të pastrimit kanë shkuar në një Facebook të frymëzuar nga Mrs Hinch një truk shumë të dobishëm që mund të ndihmojë në heqjen e njollave në vetëm disa sekonda dhe më e mira nga të gjitha – kushton shumë pak.

Siç është raportuar nga The Express , postimi fillestar ishte: “Përshëndetje të gjithëve. Po pyes veten nëse dikush mund të rekomandojë heqjen më të mirë të njollave për rrobat e bardha? Fëmijët e mi janë kthyer nga shkolla një ditë plot njolla në bluzat e reja të polo-s.”

“Unë përdora Vanish Oxi Action dhe vendosa një larës kundër njollave, por siç mund ta shihni, njollat ​​janë ende atje.”

Dhe përgjigjet nga fansat të pastrimit vërshuan në seksionin e komenteve me sugjerime – dhe kishte një përgjigje të spikatur, Fairy Washing Up Liquid në një tas me ujë.

“Unë e lyej me vanish dhe e lej disa ditë nëse do të më duhet, pastaj thjesht e laj përsëri – keshtu nuk më është dashur të hedh kurrë asnjë nga rrobat e të vegjëlve të mi”.

Një person tjetër tha: “Për mua gjithmonë funksionon përdorimi i ujit të ftohtë të rrjedhshëm dhe Fairy Liquid me një fërkim të lehtë të rrobave me duar!”
Një i tretë shtoi: “Gjithmonë them se larja e njollës me dorë me Fairy Washing Up Liquid së pari funksionon mirë nëse është një njollë kokëfortë.
“Unë përdor fairy leng dhe një furçë dhëmbësh të vjetër, e më pas e fus në makinë larëse me më shumë Fairy në njollë nëse duhet.”