Shperthen Ermal Fejzullahu thotë se më shumë ze kendon lopa zë sa disa kengetar ne trevat tona

0
149

Ermal Fejzullahu njihet për figurën e tij shpesh herë edhe qesharake dhe nje nga kengetaret e mire te trevave Shqiptare.

Së fundmi këngëtari ka qenë pjesë e “Prive Reality”, ku ndau me publikun shumë të pa thëna.

Por, një nga deklaratat e tij që u bë virale në rrjet është momenti kur ai flet për disa prej artistëve duke mos dhënë emër.

Fejzullahu shprehet duke thënë se “Mua më pëlqen si lopa e lëshon zërin. Pse? Më shumë ka zë lopa se shumë këngëtarë. Krejt notat i kap (imiton zhurmën e lopës) Nuk e di nëse një këngëtar në studio mund t’i kapë ato nota që kap lopa, dorën ja jap…”

Ndaj muzika shqiptare eshte duke u degraduar dhe nuk ka qene kurr ne kete nivel kaq te ulet.