Sunday, October 1, 2023
HomeRECETA GATIMIReceta e vezëve të fërguara të Elizabeth II qe duan ta provojne...

Receta e vezëve të fërguara të Elizabeth II qe duan ta provojne te gjithe me dy përbërësit e pazakontë

“Unë i kam bërë këto vezë rregullisht dhe ato janë spektakolare”.Një kuzhinier australian ka kënaqur fansat me recetën sekrete të vezëve të fërguara të preferuara të Mbretëreshës Elizabeth II .

“(Mbretëreshës) i pëlqente që ndonjëherë ta fillonte ditën me një mëngjes të mbushur me proteina dhe këto vezë ishin përshtatur në mënyrën që ajo i pëlqente veçanërisht,” tha Lee në blogun e saj Supercharged Food .

Vezët e fërguara të Mbretëreshës

Përbërësit

3 vezë organike (kafe).
1 lugë qumësht
Kripë deti, për shije
1 lugë gjelle gjalpë ose mund të përdorni vaj ulliri ekstra të virgjër
1 lugë çaji lëkure limoni të grirë imët
Thërrmoni arrëmyshk të bluar
piper i zi i sapokrisur, sipas shijes
qep te njoma të prera (opsionale)

Metoda

Rrihni vezët dhe qumështin në një enë derisa të kombinohen mirë. Shtoni kripë për shije.

Ngrohni gjalpin ose vajin e ullirit në një tigan të vogël mbi nxehtësi të ulët-mesatare.

Shtoni vezët dhe ulni zjarrin në minimum, duke i lëvizur ngadalë nëpër tigan me një shpatull që të mos ngjiten në fund.

Pak para se të fillojnë, shtoni lëkurën e limonit, arrëmyshkun dhe kripën shtesë sipas dëshirës dhe përzieni.

Shërbejeni menjëherë, të zbukuruar me piper dhe qep te njoma, nëse përdorni.

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe