Nuk ndalet bresheri ne vendin tone sa nje kokerr arre. Stuhi dhe bresher ne diten e sotme

0
386

Diten e sotme vendi yne ka pasur temperatura te larta. Por ne Tropoje dhe ne disa qytete te Kosoves ka pasur reshje shiu dhe reshje bresheri.

Bresheri sa nje kokerr arre ka prishur te mbjellat dhe ka rene mbi 30 minuta.


Pritet qe vendi yne te kete mot me reshje shiu nga dita e premte. Temperaturat do te ulen dhe ky eshte nje lajm i mire.

Pritet të kemi rrebeshe lokalisht të fuqishme dhe reshje të dendura shiu anëmbanë Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut si dhe në shumë pjesë të Shqipërisë po ashtu.

Rrebeshe shiu dhe stuhi priten edhe në bregdetin shqiptar diten e premte dhe po ashtu ulje të temperaturave.