Nuk ndalen termetet ne Ballkan. Ja ku ishte epiqendra diten e sotme

0
668

Ballkani eshte nje qender sizmike e termeteve por famtmiresisht lekundjet jane te lehta duke filluar nga vendi yne Kosova Mali i zi apo Greqia.

Një tërmet me magnitudë 3.8 ballë të shkallës Rihter ka rënë mëngjesin e kësaj të marte, në orën 05:23, në zonën e Korinthit në Greqi, sipas matjeve të Institutit Gjeodinamik.

Thellësia fokale e tërmetit vlerësohet në 82.6 km dhe epiqendra ndodhet 3 km në perëndim-veriperëndim të Loutrakit.

Nga informacionet e deri tanishme nuk raportohet për lëndime në njerëz apo dëme materiale.