Nderron jete ne moshen 49 vjecare nga semundja e rend aktori i njohur

0
211

Një yll televiziv ka humbur jeten ne moshen 49-vjeçare

Ioane ‘John’ King, i njohur për rolin e tij në dramën historike Spartacus, u diagnostikua me semundje te rend.

Semundja u përhap shpejt në pankreasin e tij dhe organet e tjera dhe nuk arriti ti mbiejtonte.

Ai ishte nje nga aktoret me te mire ne serialin Spartacus.

Fillimisht ai filloi të punonte në serial si shtesë.

“Ai ishte një nga djemtë që e mbajti ekipin së bashku dhe mbante me kaq shumë krenari te gjithe ne.Ai ishte nje njeri i mrekullueshem dhe te gjithe e donin dhe e respektonin.