Sunday, September 24, 2023
HomeNEWSNdahet nga jeta ne moshe te re nga semundja e rend kengetari...

Ndahet nga jeta ne moshe te re nga semundja e rend kengetari i njohur shqiptar

Pasi vuante nga semundja e rende eshte ndare nga jeta kengetari i njohur nga Malësia, Lindon Camaj.

Kengetari nga Tuzi, Lindon Camaj ka nderruar jete ne moshe shume te re pas nje semundje te rende. Ai do te mbahet mend per kenget e tij ne kohera te veshtira kur shqiptaret pertej kufirit ishin nen presionin malazez dhe per tekstet dedikuar Shkodres dhe bashkimit kombetar. Ceremonia e lamtumires do te mbahet diten e enjte ne Tuz.

Shiko.news

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,870FollowersFollow
0SubscribersSubscribe