Moti nuk gjen qetesi nga i nxehti afrikan ne dite me bore. Ja ku ka rene bore diten e sotme

0
257

Nuk po gjen qetesi moti nga dite me mot te nxehte ne dite me bore.

Por pasi ne vendin tone dhe Ballkanin e ka pushtuar i nxehti afrikan por ne Turqi ka rene borë ra në Pllajën Tahpur, e cila është në një lartësi prej 3200 në rrethin Çamlıhemşin.

Vendasit dhe pushuesit nuk e fshihnin dot habinë përballë borës që binte.

Severe Weather Turkey shkruan se bora në këtë periudhë të vitit në këto vise nuk është diçka e zakonshme.

Ndaj dhe moti nga ditet e nxehta ne dite me bore. Po jetojme ne kohe te cuditshme.