Saturday, September 30, 2023
HomeNEWSMot me vranesira dhe rebeshe shiu. Ja zonat ku priten reshje shiu

Mot me vranesira dhe rebeshe shiu. Ja zonat ku priten reshje shiu

Sipas MeteoAlb: Kthjellimet dominojnë motin në territorin shqiptar deri në mesditë kur pritet vranësira të shpeshta nëpër të gjithë vendin, më të dukshme në zonat malore duke rrezikuar mini stuhi breshëri dhe rrebeshe shiu në ekstremin Jugor dhe zonat Juglindore te vendit.

Po ashtu, edhe pasditja vijon me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta në të gjithë territorin duke sjellë herë pas here rrebeshe shiu.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten si në mëngjes po ashtu edhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 34°C.

Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi verior-verilindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim deri në 2 ballë.

Rajoni dhe Europa

Pjesa më e madhe e kontinentit karakterizohet nga moti i qëndrueshëm KU kthjellimet dhe vranësirat e lehta do të jenë dominante, më të theksuara ne brigjet e detit të zi dhe gadishullin Iberik ndërsa Europa veriore, pjesërisht qëndra si edhe gadishulli i Ballkanit do të dominohen nga vranësira dhe rrebeshe shiu. Po ashtu; Brigjet e Egjeut do të përjetojnë rrebeshe shiu si edhe mini stuhi të forta ere.

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe