Saturday, September 30, 2023
HomeNEWSMeghan Markle dhe Princesha Diana: Dy gra të urryera nga familja mbretërore,...

Meghan Markle dhe Princesha Diana: Dy gra të urryera nga familja mbretërore, por të dashura për publikun

Ngjashmëritë e Princeshës Diana dhe Meghan Markle:

Princesha e Uellsit nuk ishte shumë e pëlqyer nga familja mbretërore. Megjithatë, ajo ishte e dashur nga njerëzit e saj.

Dukesha e Sussex, Meghan Markle ndan një paralele të ngjashme 30 vjet më vonë me Dianan.

Gruaja e Princit Harry nuk ka marrë në asnjë moment miratimin e kurorës. Një fakt që bëri që djali i Dianas dhe gruaja e tij të shkëputeshin tërësisht, duke hequr dorë nga të gjitha llojet e privilegjeve mbretërore.

Megjithatë, Charles i Anglisë nuk e mbështeti vendimin e Dianas. Sundimtarët e rinj të Mbretërisë së Bashkuar ishin gjithmonë në anën e nënës së tij.

Veprimet e Princit prishën marrëdhëniet me Princeshën Diana. Ndërkohë, Princi Harry ka mbështetur gjithmonë Meghan Markle, duke kuptuar më mirë situatën që jetonte nëna e saj.

Sipas dëshmive empirike, Meghan Markle e admiron Dianan. Dukesha e Sussex ka përdorur të njëjtat veshje që kishte veshur princesha e ndjerë në atë kohë.

Gruaja e Princit Harry i bëri homazhe vjehrrës së saj të ndjerë deri në dhjetë raste gjatë viteve.

Veshjet që janë padyshim më shumë se veshje në spektrin politik. Meghan Markle e rishfaqi Princeshën Diana në dhjetë raste.

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe