Lajm i mire per motin. Ja kur largohen reshjet e shiut dhe si do te ndryshojne temperaturat ne fundjave

0
899

Diten e sotme Shqiperia eshte zgjuar nen reshjet e shiut dhe temperaturat kane rene ne zonat malore duke shkuar ne 12 grade kurse maksimalja do te jete 29 grade.

I gjithe Ballkani do te jete nen frontin atmosferik te ftohte dhe kjo ka ndikuar dhe ne vendin tone qe temperaturat te ulen.

Por lajm i mire eshte se ne pasditen e sotme do te largohen dhe keto shirat dhe moti do te qetesohet.

Pritet qe e shtuna te e diela te jete me mot me te mire dhe me diell dhe moti pritet te permiresohet. Pritet qe temperaturat te shkojne 31 grade celcius.