Thursday, September 28, 2023
HomeSHENDETJa 15 vetitë shëruese të hudhrës qe nuk i keni ditur me...

Ja 15 vetitë shëruese të hudhrës qe nuk i keni ditur me pare

Ja 15 vetitë shëruese të hudhrës

 1. Stimulon aktivitetin e stomakut
 2. Pastron zorrët
 3. Ndalon diarren e shkaktuar nga bakteret
 4. Ndalon dizanterinë (e përdorur në mënyrë rektale)
 5. Relakson dhe fuqizon sistemin nervor
 6. Largon gurët nga veshkat dhe lehtëson dhimbjet e tyre (e përdorur me kos)
 7. Lufton astmën (shurupi nga hudhra)
 8. Ndalon kollën (shurupi nga hudhra)
 9. Lufton arteriosklerozën
 10. Lufton hipertensionin
 11. Ka efekt laksativ
 12. Lufton gripin
 13. Ka efekt antimikrobial
 14. Lufton tifon
 15. Lufton tuberkulozin
Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,872FollowersFollow
0SubscribersSubscribe