Saturday, September 30, 2023
HomeNEWSHumb jeten ne moshen 34 vjecare futbollisti i njohur

Humb jeten ne moshen 34 vjecare futbollisti i njohur

Futbolli zviceran është sot në zi. Futbollisti Nikolas Shindelohlz është ndarë nga jeta parakohe, pasi nuk arriti të fitonte betejën me sëmundjen e rëndë, pasi vuante nga semundja në mushkëri.

Shindelohlz ndërroi jetë në moshën 34-vjeçare, e ndërsa kujtojmë se ish-klubi i tij Arau, e bëri publik lajmin në gushtin 2020 se ai vuante nga semundja, dhe rreth një vit më pas “vari këpucët në gozhdë”.

Ditën e djeshme, Shindelholz humbi betejën me sëmundjen e rëndë dhe ndërroi jetë në moshën 34-vjeçare.

I lindur më 12 shkurt 1988 në qytetin Biningen të Zvicrës, ai e nisi karrierën e tij futbollistike me të rinjtë e Bazelit, ku u aktivizua me moshat U-18 dhe U-21.

Më pas veshi edhe fanellat e Tun, Luzern dhe së fundmi Arau në Superligën e Zvicrës.

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,873FollowersFollow
0SubscribersSubscribe