Gruaja shkon te lind. Burri i merr jeten diten e sotme para maternitetit

0
659

Kanë dalë fotot e autorit dhe viktimës të ngjarjes te dites se sotme në Kosovë.

Fotoja që shihni më poshtë është Sokol Halili, 31-vjeçari i cili ka qëlluar për ish-bashkëshorten shtatzënë në hyrje të maternitetit ku ishte shtruar dhe priste të lindte.

Ndërsa fotoja tjetër është e ish guras Hamide Magashi.

Kujtojmë se ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e sotme, ku Halili e ka qëlluar me armë ish-gruan me të cilën nuk kishte shumë kohë që ishin ndarë.

“Rreth orës 18:00, kemi pranuar informatën për një trup të pajetë, në oborrin e QKUK-së në Prishtinë. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes si dhe ekipi mjekësor të cilët kanë konstatuar vd ekjen e gruas, femër, rreth 35 vjeç.