Thursday, September 28, 2023
HomeSHENDETDoktori tregon 5 shenjat e kuqe të diabetit që shfaqen në gojën...

Doktori tregon 5 shenjat e kuqe të diabetit që shfaqen në gojën tuaj

DIABETI është nje semundje qe po perhapet shume vitet e fundit.

Simptomat tipike të sëmundjes përfshijnë nevojën për urinim më shumë se zakonisht dhe humbje peshe të papritur .

Dr Rizwan Mahmood, një dentist nga Ruh Dental, Londër, tha se kontrollimi i rregullt i gojës gjatë larjes mund t’ju ndihmojë të kapni diabetin herët transmeton shiko.news


5 shenjat e diabetit që shfaqen në gojën tuaj
Urinimi më shumë se zakonisht është një shenjë kyçe, siç është ndjenja e lodhjes dhe humbja e peshës pa u përpjekur.

Por sipas Dr Rizwan ka 6 shenja kryesore në gojën tuaj për t’u kujdesur.

Fryma e keqe

Mishrat e ënjtura dhe të kuqe

Prishja dhe humbja e dhëmbëve

Ulçera

Infeskion oral ransmeton shiko.news

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,872FollowersFollow
0SubscribersSubscribe