Dalin fotot ky eshte cifti qe u aksidentuan naten e djeshme dhe humben jeten 4 persona

0
3466

Ky është çifti shqiptar sëbashku me djalin e tyre të mitur që u përfshinë në aksidentin mbrëmjen e të dielës në Itali.

Mediat italiane raportojnë se aksidenti ka ndodhur pak pas orës 20 kur një “Fiat Stilo”, i cili po shkonte drejt Sant’Ilario, mbërriti në fshatin Gaida dhe u përplas në një shtëpi të pabanuar.

Në makinë udhëtonin pesë persona me origjinë shqiptare. Vetëm shoferi, Orjol Lame , 30 vjeç, shpëtoi.

Katër pasagjerët që udhëtonin me të humbjen jeten menjëherë. Gruaja djali i vogel dhe motra dhe vellai i nuses humben jeten.

Bashkeshorti kishte mbërritur në Itali para disa muajsh me gruan e tij. Ata jetonin në Calerno dhe të dy prisnin dokumentet e nevojshme për t’u vendosur këtu dhe për të marrë një punë.