Thursday, September 28, 2023
HomeNEWSBabai dhe djali vdiqën në tragjedinë turistike të Titanikut si dy aventurier

Babai dhe djali vdiqën në tragjedinë turistike të Titanikut si dy aventurier

Babai dhe djali britanik që humbën jetën në tragjedinë turistike të Titanikut vdiqën ‘dor për dore’, ka thënë familja e tyre.

Biznesmeni Shahzada Dawood, 48 vjeç, dhe adoleshenti Suleman Dawood humbën jetën kur zhytësja Titan në të cilën ndodheshin pësoi një shpërthim afër anijes së Titanikut.

Familja e tyre drejtonte homazhet “Me pikëllim të thellë, ne vajtojmë humbjen tragjike të Shahzadës dhe djalit të tij të dashur, Sulemanit, të cilët kishin nisur një udhëtim për të vizituar anijen e Titanikut legjendar në thellësi të Oqeani Atlantik.

“Në këtë tragjedi ne përpiqemi të gjejmë ngushëllim në trashëgiminë qe lane te dy baba dhe bir. Ata e donin shume njeri tjetrin dhe kishin pasion aventurat duke eksploruar te gjithe boten”

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,872FollowersFollow
0SubscribersSubscribe