Artisti shqiptar e gjen belaja ne dogan pasi po kalonte ne 18 mij euro

0
450

Rep artistit të njohur kosovar, Azet, Dogana e Kosovës, i ka ndaluar 18 mijë e 250 euro në pikën kufitare në Vërmicë.

Rasti ndodhi të hënën që e lëmë pas, ndërsa këto mjete financiare, reperi i njohur i kishte të padeklaruara, dhe po i mbante në një çantë krahu.

”I ka të ndalume krejt paret”, citon Insajderi një burim në raportimin e tyre lidhur me këtë rast. Vetura me të cilën po barteshin paratë ishte me targa të Kosovës.

”Gjatë kontrolleve rutinore oficerët doganore kanë selektuar për kontroll një automjet me targa të Republikës së Kosovës.