71 vjecarja tregon sekretin si te keni nje fyture pa rrudha dhe te dukeni si nje 30 vjecare

0
11769

Lëkura juaj ndryshon shumë kur plakeni, kështu që ka kuptim që edhe mënyra se si kujdeseni ju per te.

Një grua 71 vjec ndau disa nga këshillat dhe truket e saj më të mira që e bëjnë atë të duket e re si nje 30 vjecare.

71-vjeçarja Pam dhe mbesa e saj 26-vjeçare Brittany shkuan në TikTok për të shpjeguar se si kujdesen për lëkurën e tyre.

Edhe pse Pam pranon se ka bërë disa operacione gjatë viteve, duke përfshirë ngritjen e qepallave dhe një ngritje të vogël të fytyrës, pamja e saj rinore është kryesisht falë rutinës së saj të kujdesit të lëkurës.

@thirtywaves New series! Introducing my aunt @seventywaves where she gives her best #skincare and #lifeadvice 🧖🏼‍♀️✨These are our personal opinions and nothing more! Britt and Pamela xo #skincareroutine #skincareadvice #skinover40 #skinover55 #skinover60 #matureskin #aginggracefully #fyp #foryou #antiagingtips #rocskincare #simpleskincare #simpleskincareroutine #antiagingskincare #matureskin ♬ original sound – Brittany Allyn

Rutina e saj fillon në mëngjes, kur ajo spërkat fytyrën me ujë të ngrohtë.

“Ajo perdor vajrat natyrale dhe vajrat janë të rëndësishëm për parandalimin e anti-plakjes dhe rrudhave,” shpjegoi Brittany.

Pam “menjëherë” aplikon “locion me retinol” pasi e ka tharë fytyrën me një peshqir.

“Filloj në ballë, bëj faqet, rreth gojës, nën sy, rreth qafës dhe dekoltesë dhe mund ta bëj sërish nëse nuk ndihet mjaft i hidratuar.

“Unë e bëj këtë në mëngjes dhe pastaj në mbrëmje” shpjegoi Pam.

I varur nga kujdesi i lëkurës paralajmëroi se retinoli mund të jetë i ashpër për lëkurën tuaj nëse nuk e keni përdorur më parë, kështu që është më mirë të filloni me një produkt me përqindje të ulët dhe ta grumbulloni në mënyrë që të mund të mësoheni me të.

Pasi lëkura juaj të përdoret me produktin, mund të aplikoni më shumë produkt rreth zonave të prirura për rrudha, si rreth gojës, sugjeroi Pam.

Shikuesit u mahnitën nga pamja rinore e Pam dhe nuk mund ta besonin se ajo ishte në të shtatëdhjetat.

Ndaj kujdesuni per fytyren tuaj cdo dite qe ajo te duket e re dhe pa rrudha.