Thursday, September 28, 2023
HomeSHENDET5 shenjat e para që tregojnë se fëmija juaj ka probleme me...

5 shenjat e para që tregojnë se fëmija juaj ka probleme me shikimin

Kompiuteri, laptopi tabletat celularet jane armiqt kryesore te syrit tek femijet. Dhe prinderit duhet te jene te kujdesshem dhe te mos i len femijet me ore te tera perpara ekraneve pasi demi do te jete shume i madh.

Keto jane 5 shenjat paralajmeruese ku femija juaj ka probleme me shikimin trasnmeton shiko.news

1-Qëndron vazhdimisht i ulur pranë televizorit, ose ndërsa lexon libra i mban ato afër syve.

2-Fërkon shpesh sytë me duar.

3-Nëse gjatë leximit fëmija humb rreshtin të cilin e lexon apo mban gishtin për të orientuar shikimin, atëherë ky mund të jetë një rast që fëmija juaj ka probleme me shikimin trasnmeton shiko.news

4-Ndjeshmëria ndaj dritës ose marramendje, janë simptoma të disa probleme të syrit.

5-Mbyllja e njërit sy derisa shikon televizor ose lexon trasnmeton shiko.news

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,872FollowersFollow
0SubscribersSubscribe