Thursday, September 28, 2023
HomeNEWS22 vjecarja kerkon ti jap fund jetes pasi nena e saj diagnostikohet...

22 vjecarja kerkon ti jap fund jetes pasi nena e saj diagnostikohet me kancer

KOSOVE- Pasi vazja meson se nena e saj diagnostikohet me semundjen e kancerit tenton ti jape fund jetes nga lajmi i keq qe mori per nenen e saj.

Ngjarja ka ndodhur ne familjen Varosh të Ferizajt.

Vajza eshte ne moshen 22 vjecare e cila ka pire nje grusht me ilace dhe gjendja e saj eshte perkeqesuar.

Ajo eshte derguar me urgjence ne spital dhe mjeket jane kujdesur per 22 vjecaren dhe gjendja e saj eshte permiresuar.

Ne Kosove raportohen 1.500 raste të reja me kancer. Po ashtu dhe ne Shqiperi eshte nje gjendje e till më me shume se 1500 raste ne vit.

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,871FollowersFollow
0SubscribersSubscribe