Thursday, September 28, 2023
HomeNEWS19 vjecari peson tre here atak kardiak duke u lare ne det...

19 vjecari peson tre here atak kardiak duke u lare ne det dhe humb jeten

Një adoleshent vdiq pasi pësoi një arrest kardiak në një plazh ndërsa ishte me pushime ne Ibiza.

I riu pesoi tre arreste kardiake duke u lare ne det kur papritur ai nuk filloi te levizte dhe familjaret e kane nxjerr trupin e te riut ne breg dhe i ka ardhur ne ndihme ambulanca.

Familjaret jane cuditir pasi ai eshte dhe notar dhe nje trup i kalitur.

I riu ka humbur jeten ne spital pasi nuk arriti te mbijetoj dote.

Ndersa mjeket keshillillojne:”Kur ne kalojmë nga i nxehti i bregut dhe shkojmë direkt në ujë dhe uji është i ftohtë, aktivizohet një refleks nervor, i cili në fund të fundit bën që të ulen rrahjet e zemrës, të ulet dhe tensioni dhe kjo bën që të humbasim humbjen e koshiencës në ujë, pra është një rënie të fikët në ujë, e cila shoqërohet me mbytje dhe më pas bëhet arrest kardiak, por nuk është problem kardiak, është si pasojë e kësaj rënie të fikët që ndodh në ujë”. transmeton shiko.news

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,871FollowersFollow
0SubscribersSubscribe