18 vjecarja humb jetën brenda 24 oresh nga semundja e rëndë

0
182

Laura Delava, një kampione belge në ngritjen shtanges, vdiq më pak se një ditë pasi u sëmurë nga një infeksion i rëndë.

Një shoqe e publikoi lajmin në rrjetet sociale: 18-vjeçarja nga Liège vdiq të hënën më 24 prill për shkak të sëmundjes së,rëndë rreth 24 orë pasi zbuloi se ishte e sëmurë.

Laura u bë kampione kombëtar ne ngritje peshash me katër rekorde kombëtare vetëm shtatorin e kaluar, në moshën 17-vjeçare.

Familjaret nuk e kane pritur qe ngjrja te ndodhte keshtu dhe vazja e tyre te humbte jeten prenda 2 ditesh nga kjo lloj semundje.

Ajo ishte nje atlete shume e forte dhe stervitej shume. Laura ishte nje femer shume e fuqishme.

Dhe trajneri i Luares dhe ekipi i saj kane mbetur pa fjale se si tashme nuk jeton me. Ajo ishte nje vajze rekordesh dhe shume e dashur me te gjithe.