Video I riu bie nga kati i 5-të i hotel “Rogner” në Tiranë dhe ndërron jetë, ishte mbështetur në kangjellat e ballkonit.Emri

Detaje të reja dalin në dritë nga humba e jetes aksidentale e një 28-vjeçari ditën e sotme në një hotel në Tiranë. Sipas News24, i riu Ajdin Mustafi është rrë`zuar nga kati i pestë i hotel “Rognerit” në kryeqytet dhe ka humbur jetën

I riu është mbështetur në kangjellat e ballkonit të dhomës së tij, ku për shkak të amortizimit, ato janë shkëputur nga muri dhe i riu ka rënë nga lartësia.

28-vjeçari është përpla`sur mbi një automjet të parkuar poshtë hotelit. Mustafi pësoi dë`mtime serioze dhe u dërgua në Spitalin por fatke`qësisht nuk i ka mbijetuar pla`gëve të marra.

Gjithashtu bëhet e ditur se pritet të merren masa ndaj hotelit. Nga verifikimet është vërejtur se hoteli nuk ka vënë asnjë shenjë dalluese për rre`zikun që përbënin kangjellat dhe as ka paralajmëruar klientët për mundësinë e she`mbjes se tyre.