Toka nuk gjen qetësi/ Tërmeti ‘shkundi’ këtë vend pak minuta më parë, ja magnituda dhe epiqendra

Toka nuk gjen qetësi. Një lëkundje termeti ka zgjuar sot Turqinë.

Bëhet me dije se tërmeti ka qenë me magnitudë 4 e shkallës rihter dhe me një thellësi prej 5 kilometrash dhe ka goditur rrethin Ergani të Dijarbakir.

Sipas mediave turke nuk ka raportime për dëmë materiale dhe në njerëz.

Gjate veres termete shtohen pasi ne te gjithe ballkanin ka pasur lekundje sizmike.

Dhe ne Greqi po ashtu dhe ne Shqiperi ka pasur termete te lehta ku cdo gje ka shkuar ne qetesi.