Sërisht humbje jete.Pas tërmetit, Turqia goditet nga një tjetër fenomen

0
245

Pas termeteve Turqia po kalon ne nje faz tjeter problemesh. Reshje te dendura te shiut po bejn permbytje.

14 persona kane humbur jeten nga moti i keq dhe shirat e rrembyeshem.

4 persona humben jeten ishte zona e Sanliurfa pas nje nenkalimi qe u permbyt.

Ndersa ne zonen e Tadoganit humben jeten 5 persona ne nje apartament nenetoksor.

Plus qe kane humbur dhe disa persona.

Sipas Agjencisë Turke për Menaxhimin e Fatkeqësive, në Sanliurfa në 24 orët e fundit kanë rënë 111 milimetra shi për metër katror.

Në videon e mëposhtme shfaqen momentet tragjike, ku uji vërshon në rrugë, duke përmbytur makina dhe cdo objekt që u del para.