“Sa gjynah vjehrri,” reagon për herë të parë Armina Mevlani për Sali Berishën, habit me fjalorin

Blogerja Armina Mevlani, njëkohësisht dhe nusja e ish-kryeministrit Sali Berisha, ka reaguar për herë të parë pas përjashtimit të këtij të fundit nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike.

Mevlani, partnerja e djalit të ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzenit, ka zgjedhur të komnetojë në një psotim të aktores Olta Gixhari, të cilën e ka komplimentuar për dukjen.

Ndjekësve u ka rënë në sy komenti i Mevlanit dhe kanë replikuar me të.

“Sa gjynah vjehrri,”- shkruan një orej tyre, por Mevlani nuk ia ka përtuar përgjigje.

“Mos ia qaj hallin,”- shkruan blogerja në replikën e saj.

Kjo është një ndër të paktat herë që Mevlani zgjedh të flasë përsa i përket politikës ku familja e partnerit që ka zgjedhur të ketë në krah është përfshirë. Debati më i fundit është situata e ish-kryeministrit Sali Berisha pas përjashtimit nga grupi parlamentartë PD-së me vendim të kryedemokratit Lulzim Basha.