Rritje alar mante e të infektuarve me koronavirus raste të reja në Shqipëri, del situata jashtë kontrollit.Video

Rritje alarmante e te infektuarve me koronavirus diten e sotme.

Numri ka shkuar ne 42 dhe kjo eshte nje shenje jo e mire ku njerezit duhet te ruajn distancimin social dhe duhet te jene te sigurt sepse mund te infektohen me virusin.

Ky eshte nje rekord që nga fillimi i pandemisë.

Janë kryer 311 testime dhe prej tyre kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 21 në Tiranë, 1 në Berat, 4 në Durrës, 3 në Krujë, 2 në Lushnje, 1 në Pukë, 9 në Shkodër dhe 1 në Urën Vajgurore.

Kujtojmë që edhe ditën e djeshme numri i të infektuarve me Covid-19 ishte shumë i lartë, pasi u shënuan 36 raste.

Përgjegjësja e Epidemiologjisë në ISHP Silva Bino, bëri apel që të shmangen grumbullimet masive, duke theksuar se përkeqësimi i situatës ishte i papritur dhe se ka ardhur si pasojë e mosrespektimit të këshillave dhe rregullave.

video