Rozana Radi Tregon Pse Ka Hequr Dorë Nga Koncertet “Ishim Tre Goca, Na Ndoqën Me Makinë, La Pasoja Në Jetën Time”,

Prej shumë vitesh, këngëtarja Rozana Radi nuk merr pjesë në koncerte muzikore. Arsyen e zbuloi në një intervistë për “Glamour Zone” , ku rrëfeu se gjithçka erdhi pas fansave që e ndoqën me makinë një natë pas një koncerti në Vlorë.

“Nuk dua të prek asnjeri por janë disa fansa që kanë dëshirë të jenë non stop me mua dhe e kam kohën shumë të limituar. Një ndër arsyet që e kam ndërprerë muzikën dhe nuk shkoj më nëpër koncerte është dhe arsyeja e fansave
Unë e kam lënë pas një koncerti në Vlorë, në të cilën ishin mbledhur disa fansa të mi. Pasi bëra foto, i përshëndeta, ndejta me to, u nisa drejt Tiranës dhe e kisha të pamundur sepse filluan të më gjëmonin mbrapa me makinë dhe më krijoi një si tip shqetesimi.

Atë natë, ne kemi qenë tre vajza. Ishin dy shoqet e mia që më shoqëronin dhe unë, e u bë pak e tepërt, krijoi pa.nik gjëja. Kjo më ka krijuar një gjë jo të mirë dhe më ka lënë pa.sojë në jetën time”, është shprehur Rozana.