Rinisin serisht lekundjet sizmike.Nje tjetër tërmet godet Thumanën, sa ishte epiqendra

Lekundje te reja sizmike jane ndjer keto dite ne vendin tone por kane qene me fuqi te ulet dhe jane ndjere shume pak thote sherbimi sizmik.

Por diten e sotme një tjetër tërmet ka goditur zonën e Thumanës.

Mësohet se lëkundjet janë ndjerë në orën 10.18, ndërkohë që fortësia e tyre ishte 3 ballë të shkallës rihter dhe cdo gje ka shkuar mir pas asnje demtim.

Lekundjet sizmike u ndihen në 8 kilometër thellësi dhe gjendja eshte krejtesisht normale.

Epiqendra e tyre ishte 20 kilometra në veriperëndim të Shijakut.