Rikthehet serisht fuqishëm koronavirusi, Ja cili shtet u fut perseri ne izolim

4 qytete ne Maqedoni jane futur perseri ne karantine nga dita e enjte në ora 21.00 deri të hënën në ora 05.00 per te ulur numrin e te infektuarve.

Këtë vendim e dha Qeveria pas propozimit të Komisionit për sëmundje infektive per ta ndaluar rastet e reja e te infektuarve.

Nga dita e premte deri të hënën në karantinë do të jenë edhe disa qytete te tjera por ato do te jene me orë të caktuar policore dhe fasha orare do te jete nga ora 16.00 deri në ora 05.00 të ditës së nesërme qe keshtu duhet me shume kujdes.

Vendimi i këtillë sipas ministrit Venko Filipçe u soll për shkak se, sipas tij, kjo është mënyra e vetme për të vendosur në kontroll ato qytete të cilat janë shndërruar në vatra të virusit korona.

Shpresohet qe te behet me mire dhe te keni me shume kujdes per te gjithe.