Rast i rrallë në botë. Shqiptari vizitohet në Londër dhe cuditë mjekun me zemrën e tij

0
1440

Nje rast i rralle ka ndodhur me nje shqiptar ne Londer ku mesohet se ai ka shkuar ne spital pasi nuk ndihej mire por mjeket atje kane zbuluar se zemren e kishte ne krahun e kundert ne krahun e djatht.

Ky rast eshte beri i ditur nga kardiologu shqiptar qe punon ne Londer Kristo Papa

28 vjecari eshte nga njerezit e rralle ne bote ndaj ai tani ka dhe shqetesime per shkak se eshte ndryshe nga te tjeret.

Kardiologu Kristo Papa tregon se jane vetem 5 raste ne bote qe zemren e ka ne krahun e majt

Tashme i riu po ndiqen hap pas hapi dhe shendeti i tij po mbahet nen kontroll.