Qeni kafshon policin tek testikujt dhe e dergon ne spital

0
179

Një burrë, qeni i të cilit kafshoi një oficer policie në testikuj, është gjobitur rend. Pronari i qenit eshte merzitur nga gjoba qe i vendosen per veprimin qe mori qeni i tij.

Ai ka kerkuar falje per ngjarjen qe ndodhi pasi polici eshte afruar te qeni vete dhe me pas qeni e kafshoi.

Me pas polici u dergua me urgjenc ne spital ku mori dhe dy qepje ne vendin ku e kishte kafshuar qeni.Atij iu dha një injeksion tetanozi dhe antibiotikë.

Pronari i qenit ka telefonuar policin i cili ishte ne spital dhe i ka kerkuar qe te mos ja marrin qenin dhe ti paguaj cdo dem qe i ka shkaktuar. Por polici ben thirje te gjithe personave qe dalin me qen ne qytet qe duhet ti vendosin atyre nje mbrojtese tek nofullat qe te mos sulmojne njerezit.