Pritej dasma me Ilirin po i dhanë fund/ A është në lidhje me ndonjë nga burrat e tjerë që ishin në ”Për’puthen” Gilberta

Pas përfundimit të “Për’puthen +40”, çiftet që dolën bashkë nga emisioni, u ndanë vetëm disa javë më pas.

Madje edhe Gilberta Simoni dhe Ilir Lara i dhanë fund lidhjes së tyre. Ky lajm bëri menjëherë bujë, pasi fansat po prisnin që ata të bënin hapa më të rëndësishëm për dashurinë e tyre.

“Jo nuk jam me Ilirin. Jam e lirë e po shijoj verën. E vërteta, e hapur e kthjellët, jeta kjo është. S’do rrimë mbyllur me frikën e lëndimit, njerëzit shprehin atë që po jetojnë në atë fazë dhe ne kemi ose jo fatin t’i njohim, ne mësojmë, përjetojmë, gjallë jemi. Kjo është jeta. E vijojmë para. Kush do na shoqëron”, shkruante Gilberta kur zbuloi se nuk ishte më me Ilirin.

Pas ndarjes nga Iliri,Armando Abazi hedh dyshimet se Gilberta ka nisur lidhje me një tjetër ish-konkurrent të reality show-t, Permetar Luan Muahaj.

E menjëherë ka reaguar Simoni, e cila hedh poshtë këto thashetheme. Ajo shprehet se është ende beqare dhe me Luanin janë vetëm miq të mire asgjë më shumë.