Pasi te mesoni kete truk, nuk do te hekursoni me rrobat tuaja, provojeni dhe do te me falenderoni

Hekurosja e rrobave është per disa e bezdisshme, sidomos për materialet delikate. Por, gjithsesi, është e domosdoshme.

Nëse nuk keni shumë kohë, por duhet të vishni rroba të hekurosura e pastruara mirë, atëherë ekziston një truk i thjeshtë që nuk kërkon të shpenzoni shumë minuta për t’i hekurosur rrobat.

E bukura e këtij truku është se nuk kushton asgje, transmeton shqiptari.net.

Ju thjesht duhet ti shkundni rrobat pasi ti nxirrni nga lavatricja dhe me pas vendosini ne nje vend te sheshte (mund ti mbeshtesni dhe ne trupin tuaj) dhe ferkojini dhe drejtojini siper me pellemben e dores duke ushtruar nje fare force.

Duke qene ende te lagura, kjo do ti ndihmoje qe pasi te jene thare, rrudhat te zhduken. Pasi te keni bere kete veprim mund ti varni rrobat edhe direkt.

Ky veprim ben të njëjtën punë që do ta kishte kryer edhe hekuri.

Ps. rrobat duhet ti nxirrni menjehere nga lavatricja pas perfundimit te larjes.