“O injorantë”/ Këngëtarja Besa Kokëdhima ‘vë duart në kokë’, shpërthen keq: Lexojeni mirë o të paditur

Këngëtarja Besa Kokëdhima ishte nëj ndër të parat qartise që doli kundër pjesmarrjes së këngëtarit serb në Festën e Birrës në Korçë ku bëri thirrje për bojkot.

Por në rrjet kanë qakulluar fjalë se Besa ka interpretuar këngën “Ederlezi” të cilën njerëzit supozonin se e kishte kompozuar Bregovic.

E gjetur në këtë situatë, Besa e revoltuar ka bërë një reagim publik.

“Lexoj ca të padijshëm në ekstrem, apo ca mercenarë të devotshëm…

Që shkruajnë Besa që është kundër ardhjes së Bregovic ka kënduar këngën Ederlezi…injoranca…e frikshme

Ederlezi është këngë POPULLORE ROME, FOLKLORIKE ROME ME AUTOR KOMUNITETIN ROM në gjuhën Rome

E kënduar nga unë në NATËN ROME tek Këngët e Shekullit në Tv Klan. Edhe në video shkruhet NATA CIGANE

Bregovic e ka sjellë në disa forma, siç kanë bërë dhe 10-ra artistë të tjerë… lexoni dy rreshta, injorantë të lumtur e të devotshëm…”