Një recetë ndryshe e qofteve e cila do të bëj gjithë familjen të lëpij gishtat : Ja përbërësit që u nevojiten

Përgatiten shumë shpejt dhe lehtë, kështu që për një drekë të shijshme nuk ju duhet shumë kohë dhe mund.

Përbërësit: ▪ 300 g mish të bluar,

▪ një kore buke në qumësht,

▪ 1 qepë,

▪ 3 thelpinj hudhre,

▪ fletë majdanozi,

▪ 1 vezë,

▪ kripë, piper,

▪ 1 lugë e vogël spec të bluar, mund edhe i spec i shty pur.

Përbërësit për salcë: ▪ vaj,

▪ 1 lugë miell,

▪ 200 ml domate te zier,

▪ keçap.

Shtesa: patate e zier.

Përgatitja:

Në pak vaj fërgoni një lugë miell dhe qiteni në domate, shtoni pak keçap dhe ujë që salca të tëhollohet pak.

Shtoni erëzat, nëse ju duket që ushqimi është pak i tharbët, shtoni pak sheqer.