Ndryshim i papritur i motit / Me ne fund vjen lajmi i mire, ja si do të variojnë temperaturat deri në fundjavë

Me ne und një lajm i mirë per motin vjen nga Meteoalb në këto ditë perveluese vere.

Meteoalb bën me dije se deri ditën e mërkurë do të jenë prezentë ditët e nxehta, por nga dita e enjte e deri në fundjavë do kemi një rënie të temperaturave.

Ditën e enjte kryesisht do të kemi prezencë të vranësirave dhe reshjeve të lehta të shiut.

Presim qe gushti te jete muaj me i qete ne krahasim me korrikun dhe i nxehti afrikan te jete larguar.