Thursday, September 28, 2023
HomeNEWSNdahet nga jeta studiuesi dhe profesori i nderuar shqiptar

Ndahet nga jeta studiuesi dhe profesori i nderuar shqiptar

KORCË- Nje lajm i hidhur ka ndodhur ne qytetin e Korces pasi mesohet se ka humbur jeten studiuesi i njohur, Vasil Samsuri.

Profesor Vaso lindi në Korçë, por jetoi dhe punoi pa u lodhur dhe plot përkushtim në qytetin e Pogradecit.

Ai ishte nje figure e shquar dhe nje profesor i nderuar.

Bashkia Pogradec e ka vlerësuar me Titullin “Mirënjohja e Qytetit“. Në vitin 2022 u nderua nga Institucioni i Presidentit të Republikës me Titullin “Mjeshtër i Madh“.

Advertisingspot_img

Popular posts

My favorites

I'm social

0FansLike
0FollowersFollow
3,871FollowersFollow
0SubscribersSubscribe