Meteorologia Lajda Porja tregon cfarë ndodh me motin nga sot deri ne datën 23 nëntor

0
234

Meteorologes Lajda Porja ben me dije se reshjet pritet te jene ne veri-perëndim te vendit tone dhe ne jug te vendit do te jene me te pakta.

Pritet qe nga dita e neserme te ulen me shume temperaturat dhe fundjava te na gje me reshje shiu dhe pak me ftohte.

Përsa i përket vlerave temrike, sot ka shënuar një rritje e lehtë në të gjithë vendin. Nga 6-14 gradë celcius luhaten vlerat minimale të mëngjesit të sotëm.

Pritet qe diten e sotme te kete reshje shiu sidomos ne pjesen e pasdites dhe nates.

Termometri do jete nga 17-20 gradë celcius.

Pas mesditës së të premtes nis rënia e ndjeshme e temperaturave e cila do të jetë mjaft e ndjeshme, kjo rënie temperatura pasohet edhe javën e ardhshme. Reshjet janë kryefjalë e këtyre ditëve, nga sot deri rreth datës 22-23 nëntor.