Mamaja 23 vjeçarja arrestohet për shitjen vajzes e saj në tregun e zi për 11,500 paund

0
224

Një mama është arrestuar në Rusi pasi dyshohet se ka shitur vajzën e saj të porsalindur për 11,500 paund në tregun e zi.

Në rastin e tretë të fundit të këtij lloji, gruaja akuzohet se ia dorëzoi fëmijën një çifti krejtësisht të panjohur një javë pas lindjes.

Nëna e tre fëmijëve, e quajtur Barnokhon Rasulzhan Kyzy, 23 vjeç, më pas shkroi një faturë për të thënë se kishte marrë pagesën prej një milion rubla (11,500 £), thanë policët.

Kyzy kishte provuar më parë dhe nuk kishte arritur ta shiste vajzën e saj të madhe kur ajo ishte rreth një vjeç, gjithashtu për 11,500 £, thuhet.

Ajo ka rrëfyer plotësisht dhe është ndaluar për gjashtë muaj në paraburgim në pritje të një hetimi penal, sipas policisë.

Mamaja përballet me gjashtë vjet burg nëse shpallet fajtor.Po ju si mendoni cfare denimi duhet te marre mamaje 23vjecare?shiko.news