Jemi ne mes te vales se katert te kovidit ne vendin tone.Ja cfare pritet te ndodh ne nentor dhe dhjetor

Vala e katert e kovidit ne vendin tone eshte ne mes dhe shpresojm qe te jete vala e fundit.Por fatmiresisht jemi nje nga vendet me te ulta te te infektuarve dhe rasteve te renda.

Megjithese deri tani numri i te infektuarve nuk eshte shume i larte cdo gje po shkon mire ne krahasim me vendet e tjera europiane.

Sipas mjekut Alimehmeti thote se tani presim nje ulje te shifrave te te infetuarve.

Dhe ne javet ne vazhdim kurba te bjer por ne nentor dhjetor priten te dalin variante te reja por shpresojme qe cdo gje te shkoje mire.

Ndersa sa i perket rasteve te renda jane shume te ulta dhe ky eshte nje lajm i mire.

Video