I mori jeten bashkeshortes dy dite me pare Avni Meçja ben reagimin qe nuk pritej

0
7833

Avni Meçja i mori jeten gruas se tij rumune Alexandra Elena Mocanu, 35 vjeç.

Pas ngjarjes ai i tregoi ngjarjen përmes telefonit vëllait të tij, teksa mediat italiane dyshuan se ai është arratisur në Shqipëri.

49-vjeçari shqiptar mësohet se është vetëdorëzuar në polici pas disa orësh në kërkim për t’u përballur me akuzat ndaj bashkëshortes në kryeqytetin e Tirolit Jugor.

Alexandra punonte në një lokal në një qendër tregtare në via Galvani, teksa vrasja e saj ka ndodhur që të shtunën.

“Alexandra portretizohet si një punëtore gjithmonë e disponueshme dhe e pëlqyer”, thanë kolegët e saj. Ndërsa fqinjët kanë deklaruar se shpesh i dëgjonin të dy duke u grindur