Humb jetën në moshë të re vogelushi shqiptar në Zvicer

0
329

Humb jeten ne moshe te re vogelushi nga kosova. Ngjarja ka ndodhur ne Zvicer ku eshte eshte aksidentuar. Ai iahte nga fshati Bllace e Suharekes.

Vogelushi nuk ka arritur te jetoj nga plaget e marra gjate aksidentit.

Familjaret kane bere njoftimin: Të Allahut jemi dhe te ai do te kthehemi!
Të dashur familjar miq ,shok dhe dashamire ju njoftojm se me pikllim të thell pas një aksidenti në Zvicer ka ndrruar jet me i dashuri jon, djali, nipi, Drilon (Avni) Bllaca

Vorrimi bëhet në varrezat e fshatit Bllacë (Therandë)

Të piklluar familja Bllaca dhe Jakaj
Do na mungosh shpirti vogel