Humb jeten ne moshe te re kengetari 28 vjecar pas probleme ne mushkri

0
2693

Komuniteti hip-hop ka humbur një nga zerat e bukur te tij ku kenget tij ishin gjithmon hite.

Muzikanti i R&B B. Smyth (i lindur Brandon Smith ) ndërroi jetë më 17 nëntor pas një beteje të gjatë me fibrozën pulmonare , sipas vëllait të tij më të madh Denzil . Ai ishte 28.

Në një postim në Instagram të shpërndarë në të njëjtën ditë, Denzil tha se B. Smyth humbi jeten nga dështimi i frymëmarrjes si pasojë e sëmundjes së mushkërive.

“Vëllai im ishte shumë i emocionuar kur pa shumë prej jush duke krijuar sfida për këngën e tij të fundit të publikuar”, ka shkruar Denzil në postimin, duke iu referuar këngës “Twerkaholic, Pt. 2”.


Denzil ka postuar edhe një video ku tregon se si B. Smyth kishte gjithmonë në mendje fansat e tij gjatë “luftës” së tij me fibrozën pulmonare. “Duke qenë me të shumicën e kohës, ai fliste se sa shumë i donte fansat e tij dhe sa shumë e donin fansat e tij”, tha Denzil. “Ai gjithmonë do të dëshironte të bënte më të mirën për të nxjerrë kenge te bukura.”

Vansat shprehin ngushellime dhe nuk e prisnin kete humbje te tij ne moshe kaq te re.Bota humbi nje nga repistet me te mire te saj.