Gruaja kerkoi divorcin. Burri i merr jeten 5 femijeve gruas se tij bashke me vjehrren

0
442

SHBA-Një burrë 42-vjeçar nga Utah i mori jeten shtatë anëtarë të familjes , duke përfshirë pesë fëmijët e tij midis moshës 4 dhe 17 vjeç, më pas ia ktheu armën vetes – dy javë pasi gruaja e tij kishte paraqitur kërkesën për divorc, thanë autoritetet.

Zyrtarët në Enoch City të enjten identifikuan të armatosurin e dyshuar në vrasje-vetëvrasje si 42-vjeçarin Michael Haight, dhe viktimat si gruan e tij, Tausha Haight, 40 vjeç, tre vajzat e tyre, 17, 12 dhe 7 vjeç dhe dy djemtë. , moshat 7 dhe 4.

Gjithashtu ai vraiu dhe vjerren 78-vjeçarja Gail Earl, sipas një njoftimi për shtyp.

Të dhënat e gjykatës treguan se gruaja Tausha kishte bërë kërkesë për divorc nga Michael më 21 dhjetor, por nuk dihej menjëherë pse ajo kishte kërkuar t’i jepte fund martesës së tyre.

Policët gjetën të tetë anëtarët e familjes të vdekur brenda shtëpisë së tyre ende të zbukuruar me dritat e Krishtlindjeve në Albert Drive.

Enoch është një qytet me rreth 8,000 njerëz që ndodhet 245 milje në jug të Salt Lake City dhe pothuajse po aq larg nga Las Vegas.