Furtuna e pazakontë tashmë ne vend , turistët “zhduken” nga plazhi me shpejtësi, çfarë ndodhi pak më parë

Moti i keq me erë, reshje dhe stuhi ka prekur edhe vijën bregdetare të Velipojës duke detyruar turistët që të braktisin plazhin, të paktën për ditën e sotme me shpresën se në ditët në vijim do të rikthehen temperaturat për të shijuar rrezet e diellit.

Vërehet vetëm ndonjë qytetar që bën ecje buzë detit, ndërsa shezlongët nuk janë hapur.

Moti ne te gjithe vendin ka qene me reshje shiu dhe pritet qe nga e marta dhe e merkura te hapet koha dhe te dal dielli.

Shpresojme qe ne oret ne vazhdim moti te qetesohet.