Dy shqiptarë 40 vjeç dhe 31 vjeç humbin jeten nga treni ne Gjermani. Foto

0
455

Dy shqiptarë nga Kosova kanë humbur jetën në mënyrë tragjike në Gjermani.

Admir Seta 40 vjeç, dhe Leutrim Hyseni 31 vjeç u përplasën mbrëmjen e djeshme, 16 dhjetor, për vdekje nga një tren në zonën midis Christof-Ruthof-Weg dhe Otto-Suhr-Ring në Mainz-Kastel.

Mediet gjermane bëjnë me dije se ngjarja ndodhi kur dy shqiptarët nga Podujeva e Kosovës, po kalonin shinat e trenit.

Autoritetet vendase po punojnë për zbardhjen e rrethanave të aksidentit hekurudhor, që i mori jetën dy shqiptarëve.


Kalimi i shinave hekurudhore në zonën midis Christof-Ruthof-Weg dhe Otto-Suhr-Ring në Mainz-Kastel përfundoi në mënyrë tragjike për një 40-vjeçar Wiesbadener dhe një 31-vjeçar .

Sipas statusit hetimit policor, burrat e kanë anashkaluar trenin që po afrohej rreth orës 18:05 të së premtes. Me gjithë frenimin emergjent të drejtuesit të mjetit, i cili është nisur menjëherë, hekurudha i kapi dy personat.