Çdo grua duhet t`i di këto 15 truket me sodë buke

0
1374

Soda bukës do t’ju ndihmojë në të gjithë shtëpinë, për higjienën personale, dhe gjithashtu për t’u marrë me insektet e padëshiruara. Ju mund ta përdorni atë edhe për qëllime kozmetike. Për shembull, për lëkurën dhe flokët tuaj, për të luftuar me shenjat çarjes së lëkurës dhe zbardhjen e dhëmbëve. Shikoni të gjitha metodat e përdorimit të saj:

1. Deodorant natyror.
Ndalo përdorimin e deodorantëve kimikë.
2. Lehtëson pickimet e insekteve.
3. Urth.
Ju do të lehtësoni urthin.
4. Pastrim.
Mund të luftojë me papërsosmëritë e lëkurës si rrudhat, pikat e zeza dhe lëkurën e dëmtuar.
5. Flokët.
Ndihmon në rritjen e flokëve.
6. Shenjat e çarjes së lëkurës.
Ajo do të reduktojë dukshme shenja të tilla.
7. Frymarrje me aromë të keqe.

Kjo do t’ju ndihmojë të luftoni këtë problem.
8. Lëkura e fortë.
Vishni çorape të ngrohta me sode buke dhe harrojeni këtë situatë të pakëndshme.
9. Njollat.
Soda bukës mund të heqë njollat.
10. Frigorifer pa erë.
Ajo lufton erën e pakëndshme në frigoriferin tuaj.
11. Bizhuteri me shkëlqim.
Ajo është në gjendje të kthejë shkëlqimin tuaj të mëparshëm tek bizhuterite.
12. Puçrra me infeksion.
Është e dobishme për trajtim e tyre.
13. Djegien nga dielli.
Thith lëkurën e djegur me sode buke.
14. Zbutës për bizele dhe fasule.

Merrni bizele dhe fasule gati për gatim më të shpejtë.
15. Dhëmbë të bardhë.
Fërkoni me sodë dhëmbët dhe do t’i bësh ato më të bardha.

Burimi: Healthyfoodchoices365
©gatuajshendetshem/a.c./